Обережно - туман!

Дата: 16.12.2020 10:46

Рекомендації щодо дій населення у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Шановні учасники дорожнього руху!

Туман – один з головних ворогів «людини за кермом», адже він неабияк знижує видимість, та часто є причиною виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Туман – це природне явище безпосередньо пов’язане з вологістю повітря, це та ж сама хмара, яку ми звикли бачити в небі, єдина відмінність – він виникає біля поверхні землі.

Особливо густий туман утворюється, як правило, вранішні та вечірні часи і накопичується в низинах та біля берегів водоймищ.

У тумані людське око втрачає здатність точно визначити відстань, до їдучих по дорогах автомобілів.

Аби уникнути аварій під час руху в тумані, варто дотримуватись декількох рекомендацій:

• прогріваючи авто, увімкніть склоочисники, часто щільність туману додає брудне лобове скло;
  • не допускайте запотівання скла, якщо ж таке сталося, то включіть опалення і вентиляцію салону;
  • вибирайте швидкісний режим, який забезпечить своєчасне га­льмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька;
  • будьте уважними на дорозі, вмикайте протитуманні фари, але необхідно, щоб вони були оптимально відрегульовані;
  • тримайте дистанцію, уважно слідкуйте за сигналами автомашин, що рухаються попереду.

Пішоходам теж слід дотримуватись заходів безпеки. При русі узбіччям в умовах недостатньої видимості обов’язково треба позначити себе світло-відбивними елементами одягу, або ліхтариком.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!  Ваша увага і обережність є гарантією безпеки руху.

За  допомогою  негайно  телефонуйте  на  номери  телефонів:

•  Державна служба України з надзвичайних ситуацій  – 101
  • Національна поліція - 102
  • Швидка медична допомога – 103

Інформаційний  матеріал  підготовлений  працівниками Коростенських  територіальних курсів  цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;

відділом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації.