Менторська програма для державних службовців “Open Data Mastermind”. Встигніть подати заявку для участі

Дата: 07.01.2021 11:11

Міністерство цифрової трансформації України в межах USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» у партнерстві з 1991 Open Data Incubator запрошують до участі в менторській програмі для державних службовців «Open Data Mastermind».

Open Data Mastermind — це інкубаційна програма тривалістю три місяці, в якій українські державні службовці створюватимуть корисні проєкти на основі відкритих даних.

Мета програми — покращити навички роботи з відкритими даними державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування. Програма спрямована на підвищення навичок роботи з відкритими даними серед держслужбовців різних рівнів з метою подальшого створення нових корисних сервісів для громадян, бізнесу та/або держави.

Участь у програмі можуть взяти:

• працівники виконавчих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що мають ідею/проєкт на основі відкритих державних даних;
  • команди, щонайменше три учасники яких будуть залучені до інкубаційної програми;
  • обмежень за посадою держслужбовців щодо участі в програмі немає;
  • перевага надається командам, до складу яких належить заступник керівника органу з цифрової трансформації (CDTO) або які мають лист-підтримку від CDTO.

Проєкти оцінюватимуться за наступними критеріями

Антикорупційний вплив. Учасники повинні продемонструвати, наскільки їхній проект допомагає запобігати корупції та підвищує ефективність і прозорість владних структур на користь українського суспільства;

Використання відкритих даних. Важливим критерієм відбору буде ефективне та інноваційне використання проєктом відкритих даних, особливо тих, що перелічені в Постанові КМУ №835;

Інноваційність рішення. Проєкти оцінюватимуть за їхньою інноваційністю. Ми зацікавлені як в абсолютно нових рішеннях, так і в удосконаленні, оновленні та масштабуванні рішень, що вже існують;

Стійкість та перспективи розвитку. Проєкти мусять мати чітко окреслені цільові аудиторії, демонструвати потенціал щодо подальшого розвитку та життєздатність.

Сильна команда. Важливими є рівень мотивації учасників та наявність спільного бачення реалізації проєкту.

Переваги участі в менторській програмі для державних службовців «Open Data Mastermind»

Участь у заході «Ідеатон проектів»: можливість презентувати свої ідеї перед експертним журі, дістати експертну оцінку ідеї та пройти відбір до менторської програми.

Тримісячна менторська підтримка кожної команди від 1991 Open Data Incubator із залученням міжнародних та українських експертів топ-рівня.

Лекції, воркшопи та розбір реальних кейсів від найкращих практиків у сфері відкритих даних, антикорупції та інновацій

Робота з відкритими даними: інструментарії оброблення, аналізу та візуалізації.

Технічна підтримка проєктів, адаптована до потреб команд.

Промопідтримка команд упродовж програми.

Урочиста презентація результатів програми.

Термін прийому заявок на участь: 28 грудня 2020 – 25 січня 2021.

Деталі про програму, критерії, яким мають відповідати заявки та команди, а також форма реєстрації доступні на офіційному сайті програми за посиланням odm.data.gov.ua Лист носить інформаційний характер та не потребує відповіді.