Уряд посилює програми надання житлових субсидій вразливим категоріям населення

Дата: 11.01.2021 11:02

16 грудня 2020 року на засіданні Уряду удосконалено порядок надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг:

- надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (на сьогодні житлова субсидія їм може призначатися лише за рішенням комісії);

- розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ ,,Ощадбанк” та одержувачами житлових субсидій шляхом використання месенджерів;

- встановлено порядок повернення надміру (помилково) виплачених громадянам житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

23 грудня 2020 року на засіданні Уряду прийняте рішення, яке передбачає призначення житлових субсидій, яким надається допомога по частковому безробіттю на період карантину, без сплати ними або за них ЄСВ.

При обчисленні розміру субсидії передбачається врахування до середньомісячного сукупного доходу зазначених осіб, а також осіб, які отримують щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, фактично отриманих такими особами доходів.

З 1 січня 2021 року  заява на призначення житлової субсидії  з необхідними документами приймаються уповноваженими посадовими особами відповідної територіальної громади та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх до управління соціальної політики протягом трьох робочих днів з дати їх надходження.

Також заява та декларація приймаються від громадян управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису, створеного шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків.

Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації