#Децентралізація: 100% об’єктів спільної власності районів передано до територіальних громад, – Віталій Бунечко

Дата: 15.01.2021 12:46

Впровадження реформи децентралізації влади та утворення нових територіальних громад надало великої актуальності питанню передачі об’єктів спільної власності територіальних громад району в комунальну власність ОТГ. Наразі завершується юридичний процес щодо передачі соціально важливих об’єктів – закладів освіти, культури, охорони здоров’я та інших.

«Житомирська область – це єдиний регіон, який завершив процес передачі об?єктів спільної власності районів до комунальної власності територіальних громад. Всього передано 287 об’єктів. Це об’єкти, які найближчим часом увійдуть у підпорядкування громад та відповідно, будуть фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів», – зазначив голова ОДА Віталій Бунечко.

Нагадаємо, що Житомирська область лідирує у переданні соціально важливих об’єктів спільної власності територіальних громад району

Наразі в Житомирській області передано 287 об’єктів, зокрема:

в Бердичівському районі передано 60 об’єктів;

в Житомирському районі – 124 об’єкти;

в Коростенському районі – 65 об’єктів;

в Новоград-Волинському районі – 38 об’єктів.

Прийняті рішення районних рад про передачу та взяття на баланс територіальними громадами об’єктів:

• закладів освіти – 224 об’єкти;
  • закладів культури – 20 об’єктів;
  • соціальних закладів – 10 об’єктів;
  • медичних закладів – 29 об’єктів;
  • закладів фізкультури та спорту – 4 об’єкти.

Голова ОДА  Віталій Бунечко наголошує, що обласна державна адміністрація оперативно реагувала на запити щодо правильного налаштування процесу передачі майна, надаючи юридичні консультації відповідним органам.