Служба порятунку закликає: Будьте відповідальними! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки!
Повсякденна праця рятувальників, перш за все, спрямована на запобігання виникненню різноманітних надзвичайних подій, зокрема, шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. Попри це, громадяни не завжди відповідально ставляться до власної безпеки та добробуту своєї родини, що може обернутися трагічними наслідками.
Порушення правил пожежної безпеки, недотримання рекомендацій із правильної експлуатації приладів обігріву та пічного опалення, несправність електричного та газового обладнання — першопричини смертельних випадків на пожежах у приватному секторі.
Шановні громадяни! Будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, будьте відповідальними та наполегливо дотримуйтеся рекомендацій фахівців, а саме:
не паліть у ліжку;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
Також рятувальники закликають громадян приділити увагу пічному опаленню та нагадують кілька корисних правил для того, щоб уникнути неприємностей:
не допускати перегріву печей та слідкувати, аби не було в стінках печей і димарів тріщин, для їх виявлення і ремонту своєчасно білити конструкції печей;
на дерев’яній підлозі перед дверцятами топки необхідно прибити металевий лист розміром 50х70 см;
в місцях проходу димаря через дерев’яні конструкції стелі має бути влаштована протипожежна розділка з цегли;
забороняється користуватися для розпалу печей легкозаймистими рідинами, приставляти або вішати на нагріті поверхні ковдри, ліжка, сушити дрова, залишати прилади, що топляться, без нагляду і дозволяти розпалювати їх дітям.
При виникненні пожежі чи іншої надзвичайної події негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!