Уряд продовжує роботу над встановленням в Україні справедливих тарифів: близько 37 млрд грн виділено на субсидії у 2021 році
На виплату субсидій цього року виділено 36,6 млрд грн. Як зазначив Заступник Міністра енергетики України Юрій Бойко, цієї суми коштів достатньо для оплати всіх пільг і субсидій, які будуть необхідні українцям у 2021 році.
Уряд продовжує роботу над встановленням в Україні справедливих тарифів для всіх громадян. Так, Кабінет Міністрів та Асоціація міст України у подальшому підпишуть Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води в Україні. Меморандум регламентуватиме домовленість, що тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть.
«Між Урядом та уповноваженими представниками Асоціації міст України було досягнуте абсолютно чітке розуміння щодо недопущення підняття тарифів на гаряче водопостачання та опалення у цьому опалювальному сезоні. Підписання Меморандуму про взаєморозуміння очікується найближчим часом», — розповів Заступник Міністра енергетики України Юрій Бойко.
Як було зазначено, тариф не змінювався з 2017 року, а мінімальна заробітна плата збільшилась з 2017 року на 88% і це значно випереджає темпи зростання середньозваженого тарифу для населення (+32 % із врахуванням дифтарифу).
Також Урядовим рішенням передбачено збереження коефіцієнтів дво- та тризонного обліку електричної енергії, щоб споживачі мали можливість самі оптимізувати та зменшити витрати.
У разі використання «зонних» лічильників та оптимізації профілю споживання (перенесення електроспоживання на ніч), розмір платежу може бути суттєво знижено.
Сьогодні діють тарифні коефіцієнти 0,5 або 0,4 з 23-ї години до 7-ї години, тому тариф складатиме 0,84 грн/кВт·годабо 0,67 грн/кВт·год, відповідно.
Нагадаємо, Уряд виділив майже 1,5 мільярди гривень з державного бюджету на компенсації населенню за електроопалення.