Республіка Білорусь один зі стратегічних партнерів Житомирщини, — Віктор Градівський

Дата: 01.03.2021 19:07

Сьогодні, 01 березня, відбулося засідання Української частини Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Від Житомирської облдержадміністрації у засіданні взяли участь заступник голови ОДА Віктор Градівський та директор Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Наталія Арендарчук.

На обговорення було винесено ряд питань, зокрема:

• формат подальшого двостороннього співробітництва України з Республікою Білорусь;
  • торговельно-економічне співробітництво та співпраця в АПК.  Співробітництво

• в сферах ветеринарії та фітосанітарії;
  • співробітництво у сфері промисловості та виробничої кооперації;
  • співробітництво у сфері енергетики та в нафтохімічній галузі;
  • співробітництво у сфері транспорту;
  • міжрегіональне та транскордонне співробітництво;
  • прикордонне співробітництво;
  • співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища;
  • співробітництво у гуманітарній сфері.

Довідково.

Республіка Білорусь є одним із найбільших зовнішньоекономічних партнерів Житомирської області.

Експортно-імпортні операції з даною країною за 2020 рік склали 8,2% від загального товарообороту області, що становить 99,4 млн дол. США.

Впродовж 2020 року експорт товарів до Білорусі склав 28,8 млн дол. США та зменшився на 47% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Імпорт товарів за відповідний період становив 70,6 млн дол. США та  зменшився відносно 2019 року на 33%.

У товарній структурі експорту переважають насіння і плоди олійних рослин –26,5%, котли, машини – 18%, вироби з каменю, гіпсу, цементу – 13,1%, зернові культури – 8,7%, сіль, сірка та каміння – 8,6%, скло та вироби зі скла – 6,3%.

У структурі імпорту вагому частку займають паливамінеральні; нафта і продукти її перегонки – 67,5%, деревина та вироби з деревини – 11,3%, добрива – 3,6%, пластмаси, полімерні матеріали – 3%, овочі – 2,3%, какао та продукти з нього – 2,3%.