Уряд затвердив Положення про Єдиний державний портал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта»

Дата: 11.03.2021 15:38

Це поліпшить доступ фізичних і юридичних осіб до цифрової освіти та навчання цифрової грамотності, реалізує право кожного на освіту, її доступність шляхом навчання дистанційно через Інтернет, розвиток цифрових компетентностей.

Наслідком реалізації акту стане якісна трансформація ринку праці та суспільства в цілому в напрямку розвитку людського капіталу, оптимізації та покращення системи освіти дорослих та зростання безпеки громадян в інформаційному суспільстві.

10 березня 2021 року Кабінет Міністрів України постановив затвердити Положення про Єдиний державний портал цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта», яким визначаються мета, основні завдання, функціональні можливості та суб’єкти вебпорталу, зміст інформації, яка на ньому міститься, та інші питання.

Основі завдання порталу «Дія.Цифрова освіта»:

• надання можливості доступу до освітніх матеріалів;
  • забезпечення цифрової грамотності людей усіх вікових категорій;
  • забезпечення проведення тестування, зокрема тестування рівня цифрової грамотності (Цифрограм);
  • забезпечення отримання електронних документів, що підтверджують проходження навчання;
  • формування індивідуального переліку освітніх матеріалів;
  • відображення новин та результатів досліджень у сфері освіти;
  • поширення ідей цифровізації, доведення інформації щодо новітніх цифрових технологій;
  • надання інформації про підприємства, установи, організації, які можуть надати доступ до цифрової освіти (центрів цифрової освіти);
  • використання методів і механізмів для покращення результатів навчання;
  • захист даних (у тому числі персональних), що розміщуються на вебпорталі цифрової освіти, від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації.

Технічним адміністратором порталу є державне підприємство «Дія», що належить до сфери управління Мінцифри.

Також Кабмін постановив Міністерству освіти і науки забезпечити розроблення нормативно-правових актів щодо врегулювання порядку наповнення Єдиного державного порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта» в частині вебплатформи дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» освітніми матеріалами, необхідними для дистанційного здобуття освіти.