Рятувальники Житомирщини закликають: Здолаємо пожежі в природніх екосистемах разом!
27 березня рятувальники Житомирщини розпочали широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження пожеж у природних екосистемах, на сільгоспугіддях, в житловому секторі під час прибирання присадибних ділянок у весняно-літній пожежонебезпечний період 2021 року.
Відповідна робота проводиться у зв’язку із збільшенням кількості пожеж, пов’язаних зі спалюванням минулорічного сухостою. З початку року вже зареєстровано 33 таких загорянь на загальній площі понад 70 га.
Для проведення рейдів щодо запобігання виникнення пожеж у природних екосистемах, роз’яснення вимог законодавства створюються оперативні групи, за участю представників ДСНС, екологічної інспекції, працівників лісового господарства, органів місцевого самоврядування, національної поліції.
Зокрема 27 березня такі профілактичні рейди були проведені у 5 районах області – Андрушівському, Житомирському, Ємільчинському, Новоград-Волинському та Олевському. Рятувальники здійснювали патрулювання поблизу населених пунктів. Під час виявлення порушників, які розводити багаття тим самим спалюючи залишки деревини, сміття та минулорічний сухостій, наголошували про небезпеку, яку може викликати дана пожежа, а також про заходи адміністративного впливу та штрафи, що можуть накладатися на громадян за порушення вимог законодавства. Окрім бесід фахівці ДСНС розповсюджували застережливі листівки.
Такі профілактичні рейди будуть здійснювались кожних вихідних, а за по треби і у будні дні на увесь весняно-літній пожежонебезпечний період.
Управління ДСНС України у Житомирській області нагадує, що Парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянням на природних територіях.
Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.
За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці!