У користуванні сімейних лікарів Чоповицької громади відтепер буде телемедичне обладнання

Дата: 29.03.2021 15:48

25 березня в КНП "Чоповицький селищний центр первинної медико-санітарної допомогти отримали програмно-апаратний комплекс для телемедичного консультування IDIS2GO". Його вартість - 104 тис грн.

До складу валізи входять такі пристрої:

• електрокардіограф;
  • цифровий дерматоскоп (дає змогу виявити меланому на ранній стадії, а також вивчити підозрілі плями на шкірі та інші шкірні утворення);
  • електронний тонометр;
  • пульсоксиметр (визначає рівень насичення крові киснем);
  • спірометр (вимірювання об'єму повітря, що надходить з легенів при найбільшому видиху після максимального вдиху);
  • безконтактний термометр;
  • цифрова оглядова камера;
  • планшет для зберігання та передавання даних на вторинний та третинний рівні.

Відтепер лікарі Чоповицької громади зможуть приїхати на виклик до пацієнта та за допомогою цього комплексу провести різні обстеження: перевірити роботу серцево-судинної системи, виміряти тиск, температуру тіла, здійснити дерматоскопію. Уся інформація буде відображена на портативному комп'ютері, і лікар зможе зробити свої первинні висновки.

Телемедичне обладнання було отримане відповідно до Постанови КМУ № 983 від 06.12.2017 року «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» за співфінансування Чоповицької селищної ради у розмірі 11 тис грн.

Наталія Сухачова,

Чоповицька територіальна громада.