Міндовкілля: Оновлений закон про охорону атмосферного повітря сприятиме підвищенню екологічної безпеки

Дата: 07.04.2021 12:27

Кабінет Міністрів України підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря».

Документ розроблений Міндовкілля та вже пройшов погодження з усіма зацікавленими органами.

Його мета – врегулювати наявні прогалини та забезпечити прозорість дозвільної процедури, виключити потенційні корупційні ризики. А ще – посилити відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони атмосферного повітря.

Законопроект закріплює:

• чіткий перелік документів, що подаються підприємствами для отримання дозволу;
  • онлайн-формат подачі таких документів (е-повітря);
  • терміни дозвільної процедури;
  • участь громадськості у прийнятті рішення;
  • зв’язок дозволу на викиди з оцінкою впливу на довкілля.

Крім того, документ передбачає:

• щорічне звітування підприємствами про виконання природоохоронних заходів;
  • неможливість перенесення їх виконання;
  • посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері охорони атмосферного повітря;
  • дерегуляцію через скасування введення Переліку організації, які мають право розробляти документи для отримання дозволу на викиди. Важливо створити рівні умови допуску у цю сферу суб’єктів, що мають необхідну матеріально-технічну базу, потужні лабораторії та відповідних фахівців.

«Документ розроблений на виконання Указу Президента України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації». Закладені у законопроекті механізми підвищать рівень екологічної безпеки, сприятимуть запобіганню та зменшенню рівня забруднення атмосферного повітря. Як наслідок, ми збережемо здоров’я людей», — відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Текст законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря».