Весняний ліс усміхається першоцвітами

Дата: 17.04.2021 12:59

Ошатна, по-європейському затишна, садиба Прилуцького лісництва Овруцького лісгоспу заквітує трохи пізніше, ближче до травня. Та вже зараз, зовсім поряд, у природному заказнику, який здалеку здається ще сіро-сонним і дещо похмурим, радують око усіх відвідувачів мальовничі галявини барвисто-ніжних килимів лісових першоцвітів. Ніби в казці про дванадцять місяців, вони передають естафету свого весняного панування один одному.

Тепер час анемони дібровної – квітки вітрів! Над її білопінними з жовтою серединкою квітами весело гудуть волохаті джмелі, метушаться поодиноко трудівниці бджоли, деінде пурхають барвисті метелики.

Лісівники закликають не зривати першоцвітів – цих чудових безцінних дарунків природи, і попереджають, що їх знищення, придбання та збут передбачає чималі штрафи. Адже кожна зірвана стеблина – це десятки втрачених насінин, а підземне кореневище без стебла – гине взагалі.

Українське прислів’я говорить: «Хто дарує першоцвіти, той - не любить довго, його любов – така ж скороминуча, як і краса зірваного першоцвіту!»

Овруцьке Лісове Господарство