У лісовому масиві Коростенського району виявили нелегальне видобування бурштину – окружна прокуратура розпочала кримінальне провадження

Дата: 23.04.2021 10:43

Про це 22 квітня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«У середу, 21 квітня, керівництвом Коростенської окружної прокуратури проведено чергове засідання міжвідомчої робочої групи з протидії незаконному видобуванню бурштину, на якому обговорено оперативну обстановку у місцях, де раніше були зафіксовані найчастіші порушення щодо нелегального видобування коштовного каміння. У робочій нараді взяли участь начальники правоохоронних органів Коростенського району. Після обговорення робочих поточних питань група здійснила черговий рейд на місця можливого видобування бурштину в Овруцькій ОТГ, Словечанській ОТГ, Олевській ОТГ, Коростенській ОТГ Коростенського району», - йдеться у повідомленні.

Під час рейду міжвідомча група незаконного видобутку та територіях Овруцької ОТГ, Олевської ОТГ, Коростенської ОТГ не виявила, зафіксувала лише давні наслідки нелегального видобування бурштину. Однак, в ході обстеження лісового масиву на території Словечанського лісгоспу, що поблизу с. Сирниця Словечанської ОТГ, виявили факт незаконного добування невстановленими особами корисної копалини – сирцю бурштину з використанням мотопомпи та відповідного обладнання.

«За вказаним фактом Коростенською окружною прокуратурою 21.04.2021 зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальне провадження за ч. 1 ст. 240-1 КК України. Матеріали провадження для проведення досудового слідства передані до відділу №1 Коростенського райуправління поліції», - повідомили в прокуратурі.