Децентралізація: у кожній громаді з’являться заступники з цифрової трансформації, – Михайло Федоров

Дата: 26.04.2021 16:14

Щоб пришвидшити процес цифровізації регіонів, міністерство цифрової трансформації запровадило посаду СDТО — заступників із цифрової трансформації. Вони вже є в кожному міністерстві та поступово з’являються в кожій громаді.

Про це розповів в інтерв’ю Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Алгоритм створення цифрової громади:.

• створюється посада, на яку призначають людину, відповідальну за цифровізацію;
  • визначається програма та план дій, які затверджуються громадою;
  • профільний відділ приєднується до Мінцифри, щоб почати реформувати систему.

«Цифровізація — це дуже важливе рішення, тому потрібно, щоб на посаді була людина, яка є перш за все ефективним менеджером. У керівника громади є чимало інших завдань та викликів. Тому потрібні люди, які можуть “пушити” та успішно реалізовувати проєкти на місцях», — зазначив Михайло Федоров.

Мінцифра має чотири основні цілі:

• перевести всі державні послуги з офлайну в онлайн;
  • забезпечити населення України на 95% інтернетом;
  • навчити шість мільйонів українців базових цифрових навичок;
  • збільшити частку IT та креативної індустрії у ВВП нашої країни з 4% до 10%.

На думку Миїхайла Федорова: “Найголовніший виклик для місцевих керівників з цифровізації — побороти недовіру до діджитал-держави. Адже всі технологічні та фундаментальні процеси ми намагаємося закривати в команді міністерства. А на регіони покладаємо процеси впровадження. Найголовніше — щоб люди отримували якісні та зручні сервіси. Щоб жителі невеликого містечка за рівнем наданих послуг нічим не відрізнялись від жителя столиці».

У сфері цифровізації областей вже є певні успіхи. Наприклад, Вінницька громада запровадила електронний квиток для безготівкової оплати проїзду. Межівська громада створила систему управління земельними ресурсами. Вишнівська громада розробила електронні журнали та щоденники під час дистанційного навчання.