Дата: 06.05.2021 10:22

Інформуємо суб’єктів господарювання щодо дії Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства,садівництва і хмелярства затвердженого Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005р. №587 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 березня 2021 р. №185), далі – Порядок.

Відповідно до Порядку бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку плодів, ягід, винограду та хмелю з метою стимулювання збільшення площ насаджень, обсягів виробництва плодово-ягідної продукції, винограду, та хмелю, нарощування потужностей з їх зберігання та обробки.

Кошти надаються суб’єктам господарювання, які закладають плодово-ягідні насадження, виноградники та хмільники, на безповоротній основі в межах призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, для компенсації витрат ( без урахування податку на додану вартість), здійснення у період з 01 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року:

• придбання садивного матеріалу плодово- ягідних культур, винограду та хмелю (далі – садивний матеріал), - у розмірі до 80 відсотків здійснених витрат (після проведення ними садіння або ремонту насаджень);
  • проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення ( далі – роботи), - у розмірі до 50 відсотків здійснених витрат( після завершення вантажних робіт);
  • закупівлю техніки, механізмів та обладнання ( зокрема іноземного виробництва, які не виробляються в Україні ) для проведення технологічних операцій виноградарстві, садівництві, і хмелярстві (далі – техніка, механізми та обладнання) згідно із затвердженим Мінекономіки переліком такої техніки механізмів та обладнання,- у розмірі до 30 відсотків їх вартості.

За вищезазначеним напрямами документи подаються на розгляд обласної комісії з прийняттям рішень щодо компенсації витрат за адресою:місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 25, кабінет 212.

Суб’єктам господарювання виробникам плодів, ягід, винограду та хмелю, які проводять сільськогосподарську діяльність з обробки, переробки та/або консервації плодів, ягід, винограду та хмелю, бюджетні кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених удержаному бюджеті на поточний рік, для компенсації до 50відсотків ( без урахування податку на додану вартість):

Нового будівництва та реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції ( далі-об’єкти);

Придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушуванням плодів, ягід та хмелю власного виробництва, лінії з переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду власного виробництва на соки, пюре, виноматеріали (далі - лінії) після завершення пусконалагоджувальних робіт.

Для отримання компенсації за вищезазначеними напрямами суб’єкти господарювання подають документи, визначені Порядком до комісії Мінекономіки.

Одноразово 2021 році суб’єкти господарювання можуть отримати компенсацію за період з 2019 по 2020 роки за напрямами та у розмірі передбаченим Порядком.

Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 24 березня 2021 року № 622 затверджено нормативи, форми звітності, перелік техніки,механізмів та обладнання, передбачені для надання державної підтримки виробників плодів, ягід, винограду та хмелю.