Операція "Мопед": попередити ДТП, вберегти життя водіїв!

Дата: 07.05.2021 13:51

З 1 травня 2021 року розпочався комплекс профілактичних заходів покликаний попередити ДТП за участю водіїв мототранспорту, вберегти життя мотоциклістів та знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму.

Зі слів заступника начальника сектору реагування патрульної поліції Коростенського районного управління Ярослава Камінського, мотовелотранспорт є найбільш доступним і мобільним транспортним засобом. Однак, велосипеди, скутера, мопеди та мотоцикли – є досить серйозним джерелом підвищеної небезпеки, а дорожні пригоди за їх участю призводять до тяжких наслідків.

Порушення маневрування, недотримання безпечної швидкості, відсутність навичок керування — все це призводить до зіткнень, також нерідкі випадки перекидання або падіння мототранспорту, наїзди на перешкоди: стовпи, дерева, бордюри, тощо.

Тож поліцейські нагадують, що для кермування мопедом або мотоциклом водії обов’язково повинні мати наступні документи:

• посвідчення водія відповідної категорії,

• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу,

• номерні знаки.

Посвідчення водія можна отримати після проходження навчання в автошколі, де здійснюють підготовку категорій А; А1; В1 та після здачі теоретичного і практичного іспитів у територіальному сервісному центрі МВС.

Категорії, які відповідають типам мототранспорту:

А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;

А — мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;

В1 — квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.

Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.

Також водії мопедів та мотоциклів повинні дотримуватися правил безпеки:

- задовільний технічний стан;ü

- наявність мотошолому у водія та пасажира;ü

- дотримання вимог дорожніх правилü

Дотримуйтеся ПДР та бережіть себе!

Коростенське районне управління поліції