Працівники Коростенської райдержадміністрації до довкілля ставляться відповідально

Дата: 11.05.2021 13:33

7 травня працівники райдержадміністрації долучились до всеукраїнської екологічної акції «Батарейки здавайтесь». Метою акції є залучення громадськості до проблеми небезпечних відходів за збереження навколишнього природного середовища.

Акумуляторні батарейки відносяться до небезпечних відходів, викидати їх із основним сміттям не можна, адже вони під час окислення та розкладу отруюють середовище, в якому знаходяться. 1 акумуляторна батарейка забруднює 20 кв. км ґрунту або 400 л води. До складу батарейок входить свинець, олово, магній, ртуть, нікель, цинк і кадмій. Всі ці токсичні елементи потраплять у ґрунт, ґрунтові та артезіанські води, потрапляючи в організм, завдають непоправної шкоди як здоров’ю людини, так і навколишньому середовищу.

Луги, які входять до складу цих пристроїв, здатні вражати слизові оболонки і шкіру, кадмій завдає істотної шкоди ниркам і легеням.

Свинець, який міститься у відпрацьованих батарейках взагалі «рекордсмен» за кількістю неприємностей, які він може доставити: від нього гинуть клітини крові, він вражає печінку і нирки, завдає непоправної шкоди нервовій системі і кістковим тканинам! Ртуть має негативний вплив на органи дихання, а цинк і нікель пошкоджують головний мозок!

Всі ці отруйні елементи накопичуються в людському організмі, приводячи навіть до репродуктивних і онкологічних захворювань.

Закликаємо не викидати елементи живлення у навколишнє середовище, знайдіть пункт прийому і неодмінно відвезіть їх туди.

Інформація відділу агропромислового розвитку,

екології та економічної політики Коростенської РДА