Логотип Diia Державний Герб України

Вакцинація від COVID-19 на Житомирщині: завтра стартує повторна імунізація вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech)

Дата: 12.05.2021 16:31

На Житомирщині триває щеплення від COVID-19. Так, станом на 12 травня вакциновано 28 933 особи. Як повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської ОДА, наразі в області розпочато ревакцинацію маломобільних груп населення вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech.

Також для проведення повторного щеплення 11 травня Житомирська область отримала ще 1170 доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

Сьогодні здійснюється розподіл даної вакцини. Завтра, 13 травня, розпочнеться ревакцинація підопічних та працівників інтернатних установ у Новоборівській територіальній громаді.

Довідково. Виробник вакцини CoronaVac  китайська компанія Sinovac Biotech. Вакцина CoronaVac є традиційною інактивованою вакциною – на основі «вбитого» вірусу. Її постачають в однодозових шприцах, готових до ін’єкцій. Фахівці Університету імені Богомольця повідомили, що китайська вакцина CoronaVac має ефективність 83%.

Вакцина Comirnaty (Комірнаті)  це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вона дозволена для екстреного використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Ефективність вакцини становить 95%.

На національному складі вона зберігатиметься у спеціалізованих морозильних камерах із дотриманням температурного режиму від -60°C до -80°C. На обласному складі вакцина Comirnaty зберігається в спеціальних термоконтейнерах із сухим льодом, здатним підтримувати наднизькі температури. Звідти попередньо розморожені до +2 – +8 градусів Цельсія флакони з вакциною щодня видаватимуть мобільним бригадами, які мають їх використати протягом 120 годин.