Звернення голови Коростенської РДА Юрія Тарасюка з нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 18.05.2021 09:27

18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

Однією з найтрагічніших стала ця дата в історії ХХ сторіччя. Цього дня 1944 року за наказом Сталіна були депортовані майже 200 тисяч невинних людей, старих і малих, а цілий народ оголосили пособниками нацистів.

Насильницьке виселення кримськотатарського народу з території його історичного проживання, навмисне створення у місцях спецпоселень життєвих умов, що призвели до масових смертей кримських татар, особливо дітей і жінок, обмеження елементарних засобів для існування за міжнародним правом мають ознаки геноциду.

За різними оцінками лише у перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень загинуло понад 46 відсотків кримських татар.

Біль кримських татар – це біль усіх українців. Трагедія 1944-го була лише початком багатолітньої політики репресій проти всього українського народу.

У 1944 році Верховна Рада України визнала депортацію з Криму кримських татар геноцидом кримськотатарського народу.

На жаль, сьогодні російська окупація Криму знову повернула кримськотатарське населення в часи жорстоких утисків і репресій: кримських татар всіляко переслідують за етнічною ознакою та релігійною приналежністю, за політичні погляди та симпатії до України і українців. Таких же утисків зазнають й українці на Кримському півострові.

Сьогодні ми продовжуємо боротьбу за правду і справедливість, за право жити на рідній землі, розмовляти рідною мовою, зберігати свої традиції і культуру.

Разом ми дамо відсіч російському окупантові і звільнимо всі українські землі, збудуємо наше спільне щасливе майбутнє.

Пам’ятаймо, Крим – це Україна!