Установи соціальної політики Коростенського району беруть участь у проєкті Мінсоцполітики «Єдина інформаційна система соціальної сфери»

Дата: 19.05.2021 14:02

Сьогодні за участі заступника Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Валерія Бушкова, голови Коростенської районної державної адміністрації Юрія Тарасюка, голови Ушомирської сільської ради Людмили Малої, начальниці Управління соціальної політики Коростенської РДА Лілії Ситнік, представників міністерства соціальної політики, представників Національної соціальної сервісної служби України, представників Пенсійного фонду України, розробників програмного забезпечення по впровадженню пілотного проєкту «Єдина інформаційна система соціальної сфери», представників департаменту соціального захисту населення Житомирської ОДА відбулось інспектування Управління соціальної політики Коростенської РДА та Ушомирського відділу соціального захисту та охорони здоров’я.

Основною метою сьогоднішнього заходу стало визначення питання участі вищезазначених установ в проєкті Мінсоцполітики «Єдина інформаційна система соціальної сфери».

Присутні ознайомились з роботою працівників соціальної сфери, високо оцінили їх співпрацю та напрацювали ряд завдань, які потрібно виконати аби управління соціальної політики Коростенської РДА та відділ соціального захисту та охорони здоров’я Ушомирської громади могли успішно долучитись до цього проєкту.

Довідково. Єдина інформаційна система соціальної сфери (далі – система) – єдина комплексна інформаційно-аналітична система соціальної сфери, що призначена для накопичення, зберігання та автоматизованого оброблення інформації щодо соціального захисту населення, створена з урахуванням новітніх інформаційних та управлінських технологій, єдиних сучасних стандартів якості обслуговування заявників, можливостей вироблення ефективних організаційних і структурних рішень.

Система забезпечує:

• створення єдиної інформаційної бази соціальної сфери та накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зокрема, шляхом взаємодії інформаційних ресурсів інституцій соціального захисту, суб’єктів накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та їх інформаційної взаємодії з іншими державними інформаційними ресурсами, в тому числі державними реєстрами;
  • автоматизацію, стандартизацію, уніфікацію, моніторинг, контроль та усунення дублювання ділових процесів і функцій інституцій соціального захисту, зокрема шляхом централізації зазначених процесів і функцій;
  • стандартизацію, автоматизацію, централізований облік та моніторинг звернень заявників до інституцій соціального захисту, суб’єктів накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;
  • здійснення автоматизованого моніторингу і контролю всіх фінансових операцій у соціальній сфері;
  • адміністрування накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Наталія Колєнова,

відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Коростенської районної державної адміністрації