Велике будівництво на Житомирщині: триває реконструкція будівлі Магістрату у Житомирі. ВІДЕО. ФОТО

Дата: 09.06.2021 14:21

У рамках реалізації на Житомирщині програми Президента «Велике будівництво» триває реконструкція Житомирського обласного краєзнавчого музею.

Будівля Магістрату є пам’яткою архітектури національного значення, але вже багато років не використовується повноцінно як об’єкт туристичного показу через невідповідність приміщень для виставкової діяльності та аварійний стан окремих конструкцій.

З метою збереження пам’ятки архітектури та облаштування внутрішніх приміщень під музейні потреби Житомирського обласного краєзнавчого музею у 2019 році розроблено проєкт з ремонтно-реставраційних робіт будівлі Магістрату.

Як повідомляє Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, в даний проєкт включено усі роботи, необхідні для повноцінного функціонування музею:

• перепланування примiщень із врахуванням нового призначення будiвлi;
  • підсилення деформованих ділянок стінових конструкцій і фундаментів;
  • перекладання цегляної кладки стінових конструкцій на ділянках, де вона пошкоджена та зазнала суттєвого розшаровування;
  • повна заміна дерев’яного міжповерхового перекриття та підлог;
  • перевлаштування окремих елементів, що зазнали суттєвого зношення та руйнацій; влаштування в приміщеннях нового внутрішнього оздоблення;
  • проведення гідрозахисних та водозахисних заходів;
  • відновлення опорядження фасадів споруди;
  • заміна внутрішніх мереж інженерного забезпечення будівлі.

На сьогодні будівельна готовність об’єкту становить 75%.

Основні роботи за даним проєктом виконані, наразі проводяться внутрішні оздоблювальні роботи та благоустрій території.

Загальний кошторис об’єкту станом на сьогодні становить 30 925,358 тис.грн. Будівельні роботи виконуються за кошти державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету.

Впродовж 2019-2020 років профінансовано 18 572,061 тис.грн, у тому числі:

• з бюджету ДФРР – 11 396,816 тис.грн;
  • з обласного бюджету – 7 175,245 тис.грн.

Фінансування на реалізацію проєкту у 2021 році передбачено:

• кошти ДФРР – 4 648,227 тис.грн,
  • кошти обласного бюджету – 516,470 тис.грн.

Також у 2021 році відбулося коригування проєкту на предмет врахування вимог ДБН, який регулює норми інклюзивності будівель і споруд, та включення додаткових робіт, непередбачених у попередньому проєкті, але необхідних для виконання. За результатами перерахунку вартість проєкту збільшилася на 7 188,6 тис.грн і склала 30 925,358 тис.грн. Дофінансування буде здійснено за кошти  з обласного бюджету.

Детальніше дивіться у тематичному ВІДЕО.

Нагадаємо, що в рамках реалізації в Житомирській області програми Президента «Велике будівництво» Наталія Остапченко взяла участь у відкритті відділення екстреної меддопомоги у Коростишеві.