Як захиститися від укусу змії?

Дата: 26.06.2021 15:02

З початку року від укусів змій постраждали понад два десятки людей. Загалом за рік фіксують кілька сотень таких звернень. Розповідаємо, що потрібно знати про змій та першу медичну допомогу, щоб захиститися.

Плазуни зазвичай активні з квітня до жовтня і найбільш активні в період розмноження в квітні-травні та восени. Проте влітку у спекотний час змії стають малорухливими і люди можуть не помітити їх та наступити, сісти на них чи лягти. Саме через це стається більшість укусів.

Отже, як захиститися від укусу змії?

Якщо ви йдете в ліс чи в степ, де є ймовірність зустріти змій, одягніть відповідний одяг: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які бажано заправити у взуття.

Перевіряйте місце, де збираєтесь відпочити. Постукайте палицею по пеньку, поваленому стовбурі дерева чи каменю, на який збираєтесь сісти. Це хороше місце відпочинку не тільки для вас, але й для плазунів.

Що робити, якщо змія таки вкусила?

Негайно їхати до медичного закладу. Лише лікар може надати необхідну медичну допомогу. І лише там є протиотрута, яку за потреби можуть використати. Якщо ви запам’ятаєте, як виглядала змія, яка вас вкусила — це допоможе підібрати правильне лікування.

Якщо до лікарні їхати довго, допоможіть людині, яка постраждала:

?забезпечте їй спокій та мінімум рухів

?давайте пити багато рідини

?при укусах в область кінцівки зафіксуйте її за допомогою імпровізованої шини (дошки, палиці)

?за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину

?продезінфікуйте рану та накладіть стерильну пов’язку

Що заборонено робити?

?розрізати рану і висмоктувати отруту

?припікати рану

?обробляти рану додатково

?накладати джгут, оскільки можуть виникнути серйозні ускладнення при його неправильному застосуванні.