АТ “ОГХК” – понад 400 млн гривень на модернізацію в приватизаційних умовах підприємства з філією в Іршанську
Серед умов приватизації АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” міститься зобов’язання майбутнього власника щодо інвестицій в модернізацію підприємства, з виробничими потужностями на Житомирщині, в розмірі щонайменше 400 млн грн.
Аукціон з приватизації АТ “ОГХК” відбудеться 31 серпня та не лише відкриє нову сторінку в історії підприємства, яке займається видобутком титановмісних руд, але й матиме значний вплив на економіку Житомирщини.
Селище Іршанськ, у якому розташовано філію АТ “ОГХК” Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, знаходиться в Хорошівському районі Житомирської області. Розсипні родовища ільменіту розташовані в радіусі від шести до двадцяти одного кілометра від Іршанська, а технологія передбачає розкриття, видобуток і збагачення руди.
Таким чином, інвестиції в модернізацію цього підприємства сприятимуть розвитку економіки всього регіону та матимуть позитивний вплив на місцеву громаду.
Окрім економічних зобов’язань перед майбутнім власником поставлено також соціальні умови, які передбачають:
- погасити борги по зарплаті та бюджетом у разі їх наявності (наразі вони відсутні);
- не звільняти працівників протягом 6 календарних місяців;
- забезпечити виконання соціальних гарантій перед працівниками.
Також до переліку умов приватизації входять екологічні положення. Ключовими з них є виконання вимог природоохоронного законодавства, обмежень щодо рівнів забруднення атмосфери та води. Комунальні підприємства-споживачі також зможуть і надалі отримувати воду з ОГХК для забезпечення власних потреб.
Приватизація АТ “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії” може стати першим успіхом з часів приватизаційного аукціону “Криворіжсталі”, який відбувся 16 років назад.
Кабінет Міністрів України доручив Фонду держмайна провести аукціон з приватизації АТ “ОГХК” та встановити контроль за виконанням покупцем умов договору купівлі-продажу державного пакету акцій компанії.
На етапі підготовки Фондом держмайна АТ “ОГХК” до приватизації було забезпечено зростання прибутку компанії у 3,5 рази – зі 100 млн у 2019 році до 340 млн грн у 2020 та розкрито потенційним інвесторам інформацію про сировинні запаси компанії – вперше в історії України з цих документів було знято гриф “Для службового користування”.
Така комплексна робота забезпечило, зокрема збільшення пропозиції стартової ціни з 2,1 до 3,7 млрд грн, а попередню зацікавленість в АТ “Об’єднаній гірничо хімічній компанії” висловило широке коло інвесторів, більша частина з яких – іноземні.