Дата: 15.06.2021 11:24

Останнім часом до ДРС надходять численні звернення від органів місцевого самоврядування про необхідність отримання роз’яснень в частині здійснення ними державної регуляторної політики, державного нагляду (контролю), особливостей проведення перегляду регіональних регуляторних актів щодо їх відповідності вимогам чинного законодавства, реалізації державної політики з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності та, відповідно, механізму взаємодії органів місцевого самоврядування та ДРС за цими напрямами.

Окрім того, мають місце непоодинокі випадки прийняття органами місцевого самоврядування рішень з порушенням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», виявляються порушення у сфері державного нагляду (контролю), дозвільної системи, що негативно впливає на загальний стан нормотворчої діяльності області та підриває авторитет влади в регіоні.

Тому Державною регуляторною службою України підготовлено Методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування за кожним із зазначених питань.

Методичні рекомендації розміщено в центральних розділах офіційного веб-сайту ДРС (http://www.drs.gov.ua): «Регуляторна політика», «Дозвільна система та ліцензування», «Державний нагляд (контроль)», «Дерегуляція» у підрозділі «Актуальна інформація» кожного з цих розділів.