Хто повинен складати іспит на рівень володіння державною мовою?

Дата: 29.07.2021 11:52

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» зобов’язує публічних діячів, державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників, інших посадових осіб володіти державною мовою. Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади. Ті особи, які вже працюють на посадах, складати іспит не зобов’язані, оскільки закон не має зворотної дії у часі.

Особи, які мають намір отримати громадянство України, згідно із статтею 7 Закону, також мають скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою.

Національна комісія зі стандартів державної мови