Рятувальники Житомирщини звертаються до аграріїв, аби забезпечити пожежну безпеку на полях!

Дата: 30.07.2021 08:39

Пора жнив – це небезпечний період, під час якого суха спекотна погода, працююча хлібозбиральна техніка, людська недбалість та інколи безвідповідальність створюють загрозу виникнення пожеж.

Це підтверджує статистика – під час жнивної кампанії 2020 року у державі виникло більше 40 пожеж на хлібних масивах, прямі матеріальні збитки від яких склали понад 4,2 млн. грн.

На Житомирщині  торік підрозділами ДСНС ліквідовано 5 пожеж, внаслідок яких знищено 283 тони грубих кормів (сіно, солома) та 4 тони зернових.

Важливо забезпечити необхідними первинними засобами пожежогасіння усю техніку, яка залучається до жнив та провести додаткові протипожежні інструктажі з навчанням персоналу діям у випадку виникнення пожеж. На період жнив у полях повинна чергувати техніка, пристосована для цілей пожежогасіння (трактора з плугом, ємності з водою тощо), що дозволить оперативно розпочати гасіння до прибуття підрозділів ДСНС і запобігти швидкому поширенню вогню. Також необхідно щоденно проводити очистку двигунів і агрегатів комбайнів від пилу і бруду та перевіряти справність усієї техніки, яка виходить у поле.

Кожен працівник агропідприємства повинен знати порядок дій на випадок виникнення пожежі і вміти користуватися вогнегасниками.

Керівникам об’єктів до прибуття підрозділів ДСНС слід забезпечити:

• прибуття відповідальних осіб, локалізацію місця пожежі;
  • евакуацію  із зони вогню людей та техніки;
  • організацію гасіння пристосованою технікою, первинними засобами пожежогасіння;
  • забезпечити надходження додаткових засобів пожежогасіння, організувати підвіз води до місця пожежі;
  • чергування в місцях гасіння пожежі.