Здолаємо туберкульоз разом!

Дата: 06.08.2021 12:18

ТУБЕРКУЛЬОЗ – це хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерії туберкульозу, або палички Коха. Туберкульоз, у більшості випадків, уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи тощо.

ФАКТОРИ, що сприяють захворюванню на туберкульоз:

- несприятливі соціальні та екологічні умови життя;

- неповноцінне харчування;

- алкоголізм, куріння, наркоманія;

- стреси;

- наявність супутніх захворювань (діабету, виразкової хвороби шлунка або 12-палої кишки, захворювань легенів) та ін.;

- зниження імунітету.

ДЖЕРЕЛО ІНФЕКЦІЇ – хвора людина, сільськогосподарські тварини.

ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ:

- повітряно - крапельний - найпоширеніший шлях зараження (95%), хворий туберкульозом виділяє мікобактерії в навколишнє середовище при кашлі, розмові, чханні;

- харчовий - вживання в їжу харчових продуктів від тварин хворих на туберкульоз інфікованої їжі;

- контактно - побутовий - через пошкоджену шкіру і слизові оболонки.

Для зараження туберкульозом достатньо десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. 90-95% людей не захворіють.

ОЗНАКИ захворювання, при яких необхідно звертатись до лікаря:

- швидка стомлюваність, загальна слабкість;

- втрата апетиту;

- задишка при невеликих фізичних навантаженнях;

- тривалий кашель і підвищення температури тіла до 37,0 - 37,5 0 С;

- пітливість (особливо вночі), втрата ваги та ін.

Тривалий час туберкульоз може протікати непомітно для хворого і маскуватись під ГРВІ, бронхітом, запаленням легенів і т. п.

ПРОФІЛАКТИКА туберкульозу:

1) Щеплення для профілактики туберкульозу вакциною БЦЖ проводиться в пологовому будинку на 3 день.

2) Флюорографію грудної клітки необхідно проводити дорослим щорічно, що дозволяє, крім туберкульозу, своєчасно виявити іншу патологію легень, серця, онкологічні та професійні захворювання.

3) Дотримуйтесь здорового способу життя.

4) Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

5) Загартовуйте організм, повноцінно харчуйтеся, зміцнюйте імунітет.

6) Не займайтесь самолікуванням.

Надання медичної допомоги, контроль за лікуванням хворих на туберкульоз в Коростенському районі на амбулаторному етапі під керівництвом лікаря-фтизіатра здійснюють лікарі загальної практики сімейної медицини.

Своєчасно виявлений туберкульоз при рано розпочатому лікуванні виліковується! Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, підозрілих на туберкульоз. Пам’ятайте! Ваше здоров’я – у ваших руках!

Лікар загальної практики

КНП «ЦПМСД Ушомирської с/р»

Тетяна Білоколоша