Онлайн-нарада з питання впровадження геоінформаційної системи містобудівного кадастру на рівнях: район-громада

Дата: 12.08.2021 13:52

12 серпня начальником відділу інфраструктури, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та управління майном спільної власності Коростенської районної державної адміністрації Наталією Бузнею було проведено онлайн-нараду з питання впровадження геоінформаційної системи містобудівного кадастру на рівнях: район-громада.

Участь в нараді також взяли заступник директора департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Віктор Мединський, начальник відділу містобудування, архітектури та містобудівного кадастру департаменту регіонального розвитку  Житомирської ОДА Валентина Умінська, представники територіальних громад Коростенського району.

Розпочинаючи нараду Наталя Бузня відзначила, що: «22 липня в облдержадміністрації відбулась нарада по питанню створення інформаційної аналітичної системи управління територіями з використанням геоінформаційних систем на рівні районів/громад. По суті, на часі стоїть питання розбудови трьох  рівневої системи містобудівного кадастру: область, район, громада».

Сьогодні нарада в Коростенській РДА проходила на виконання доручення першого заступника голови Житомирської облдержадміністрації Наталії Остапченко та голови Коростенської райдержадміністрації Юрія Тарасюка.

В ході онлайн-наради було розглянуто наступні питання:

1. Необхідність застосування геоінформаційних систем для впровадження нових змін у законодавстві у сфері містобудування
  2. Про стан та перспективи розвитку системи містобудівного кадастру Житомирської області
  3. Про заходи для створення містобудівного кадастру районного та місцевого рівнів.

В ході зустрічі було напрацьовано першочергові завдання та пропозиції:

1. Територіальним громадам до  20 вересня 2021 р. надати пропозиції щодо участі у створенні тестової та дослідної моделі геоінформаційної системи містобудівного кадастру на рівнях район – громада.
  2. Територіальна громада, що дала згоду на участь у роботі має забезпечити:
  3. Окрему посадову особу (оператора), що буде відповідальна за наповнення бази даних містобудівного кадастру;
  4. Робоче місце оператора: кабінет, меблі, комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, Інтернет (бажано не менше 100 мБ/с);
  5. Проведення базового навчання на роботі в системі містобудівного кадастру (попередня домовленість з Поліським національним університетом);
  6. Проведення збору інформації, що буде внесена у базу даних містобудівного кадастру;
  7. У подальшому забезпечити системне оновлення інформації, що містяться в базах даних.

Вирішено після отримання пропозицій від територіальних громад спільно з департаментом регіонального розвитку ОДА, представниками програмного провайдера, Поліським національним університетом, які будуть допомагати і супроводжувати дану роботу, визначити обсяги інформації, терміни її опрацювання.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю Коростенської РДА