Поліція Житомирщини застерігає: працівники банку не запитують паролів по телефону!

Дата: 27.08.2021 10:58

До відділення поліції №1 (м. Малин) Коростенського РУП та Житомирського районного управління поліції надійшли два схожих повідомлення про ошуканства. В обох випадках телефонні шахраї представилися працівниками банку та ошукали людей на загальну суму у понад 100 тисяч гривень. Розпочаті досудові розслідування.

Так, 25 серпня до поліції звернувся 39-річний житель Малинської  громади. Зі слів чоловіка, до нього зателефонував невідомий, назвався працівником банку, послугами якого користується заявник, та повідомив про несанкціоновані операції з його карткою і необхідність її заблокувати.

Після того, як чоловік виконав усі рекомендації псевдопрацівника, з його рахунку було знято понад 13 тисяч гривень.

Схожий випадок стався 23 серпня із 41-річним житомирянином. Чоловік на іншому кінці слухавки назвався працівником служби безпеки банку, так само скористався довірою заявника, після чого з його карток були зняті більше 100 тисяч гривень. Вже за кілька годин чоловік звернувся до поліції.

За обома фактами слідчі розпочали кримінальні провадження, у рамках яких тепер встановлюють особи шахраїв.

Водночас правоохоронці звертаються до полісян: пам’ятайте, працівники банку не в праві знати жодних паролів та пін-кодів вашого рахунку, тим більше запитувати ці данні в телефонному режимі!

Отримавши дзвінок від сумнівного банківського працівника, не виконуйте жодних його рекомендацій, не повідомляйте йому будь-яких конфіденційних відомостей. Покладіть слухавку та перетелефонуйте на «гарячу лінію» вашого банку.

У разі виконання операцій зі своїм рахунком, уважно читайте відомості, зазначені у підтверджуючих смс-повідомленнях.

Бережіть себе та своє майно і будьте здоровими!

Відділ комунікації поліції Житомирської області