Податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно

Дата: 01.09.2021 09:42

Коростенська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області нагадує, що податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю сплачуються фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення відповідного податкового повідомлення-рішення.

Не сплачені громадянами у встановлений Податковим кодексом України  термін податки та пеня, є податковим боргом.

У разі наявності у платника податкового боргу до 3060 грн, податкова вимога боржнику не надсилається, але при цьому на заборговану суму нараховуються штрафні санкції та пеня.

Фізична особа – громадянин, може дізнатись про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Податок на нерухоме майно мають сплачувати власники та співвласники квартири/квартир площею понад 60 кв. м; житлового будинку/будинків площею більше 120 кв. м; різних типів об'єктів нерухомості, загальною площею понад 180 кв. м.

Платити податок треба за кожен квадратний метр понад цю норму.

Власники квартири площею понад 300 кв. м, чи будинку понад 500 кв.м мають заплатити 25 тис. грн. податку.

Якщо ви не отримали повідомлення-рішення, слід звернутися до Коростенської ДПІ (м.  Коростень, вул. Коротуна, 3, контактний телефон 04142 4-10-21) або  зайти до Електронного кабінету платника за допомогою ключів електронного підпису.

За несвоєчасну сплату податку передбачені штрафи  - 10% суми податку, якщо ви не сплачували податок до 30 днів та 20%, якщо заборгованість більше 30 днів.