Держенергонаглядом з початку року видано 324 приписи на усунення порушень у галузі електроенергетики

Дата: 16.09.2021 14:18

З 1 січня по 1 вересня 2021 року на контролі Держенергонагляду перебувало 324 приписи, які було видано учасникам ринку за результатами здійсненних заходів державного нагляду (контролю) на усунення порушень вимог нормативно-правових актів, норм і правил у галузі електроенергетики.

З них, станом на 1 вересня поточного року Держенергонаглядом встановлено виконання вимог у повному обсязі та знято з контролю 140 приписів, що складає 43,2%.

Загалом інспекторами відомства було здійснено 142 перевірки виконання учасниками ринку розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства та встановлено невиконання вимог двох приписів, а саме:

• АТ «Укрзалізниця» видано новий припис і розпорядження про накладення штрафу в сумі 8,5 тис. грн;
  • АТ «Нікопольський завод феросплавів» видано новий припис і розпорядження про накладення штрафу в сумі 85 тис. грн.

У решти 184 приписів термін виконання не закінчився і вони продовжують перебувати на контролі Держенергонагляду.

18 приписів на усунення 8,2 тис. порушень чинного законодавства було видано за результатами 19 планових заходів у суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.

304 приписи на усунення 4,3 тис. порушень вимог нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики видано за результатами 324 позапланових заходів у 24 операторів систем розподілу (далі – ОСР). Такі заходи проводилися за зверненнями фізичних осіб про порушення, що спричинило шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому середовищу чи безпеці держави. Загалом з початку року було розглянуто 2,1 тис. звернень фізичних осіб щодо порушень зі сторони ОСР.

Крім того, видано АТ «Хмельницькобленерго» припис на усунення 182 порушень чинного законодавства у галузі електроенергетики у ході позапланових заходів, які проводилися за поданням ОСР письмової заяви.