170 тисяч гривень штрафу: як Мінцифра, МОЗ та Кіберпол протидіють підробці COVID-сертифікатів

Дата: 05.10.2021 13:37

Отримати сертифікат можна в декілька кліків у застосунку чи на порталі Дія або у свого сімейного лікаря. Утім, деякі люди виготовляють, продають чи купують підробку. Вже зараз у роботі правоохоронних органів відкриті сотні проваджень. Про це стало відомо під час спільного брифінгу МОЗ, Мінцифри та Кіберполу.

Нещодавно Уряд ухвалив законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж та користування підробленими COVID-сертифікатами:

? За використання підроблених COVID-сертифікатів — штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі.

? Медпрацівникам, що вносять неправдиві відомості в бази даних,— штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду.

? За виготовлення та продаж підроблених COVID-сертифікатів — штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років.

Уряд забезпечив вільний доступ до вакцини і кожен, хто хоче вакцинуватись від COVID-19, може це зробити і отримати справжній COVID-сертифікат.

?? Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/