Коростенська районна державна адміністрація
Житомирська область, Коростенський район
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Цей день в історії: Україна увійшла до Ради Європи

Дата: 18.10.2021 08:52
Кількість переглядів: 469

Україна, як незалежна держава обрала свій шлях до розбудови демократичного суспільства, із застосуванням системи європейських цінностей. Для досягнення цієї мети було вирішено імплементувати у національне законодавство стандарти у сфері верховенства права, демократії та прав людини, розроблені в рамках Ради Європи.

Фото без опису

Саме тому 14 липня 1992 року Україна подала заявку на вступ до Ради Європи. Резолюцією (92)29 від 23 вересня 1992 року Комітет міністрів Ради Європи доручив Парламентській асамблеї Ради Європи підготувати відповідно до положень Статутної Резолюції (51)30А висновок з цього приводу.

З метою координації роботи, пов'язаної з підготовкою до вступу України у члени Ради Європи, Постановою КМУ від 30 червня 1993 року № 492 утворено Державну міжвідомчу комісію з питань вступу України до Ради Європи. Головою Комісії затверджено заступника Міністра закордонних справ України Б.І.Тарасюка.

Протягом 1994 року відбулись візити авторитетних юристів в Україну з метою визначення прогресу у виконанні реформ. 6 квітня 1995 року було оприлюднено доповідь про результати візиту, яка стала основою для візиту трьох доповідачів Парламентської асамблеї в Україну (до Києва та Криму) 10-14 квітня 1995 року.

26 вересня 1995 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила позитивний Висновок №190 (1995) щодо заявки України на вступ до Ради Європи. Зазначений висновок мiстить в собi низку зобов'язань України щодо впровадження у нацiональне законодавство норм та стандартiв РЄ. В Парламентській асамблеї Україні надано 12 мiсць

З метою узгодження всіх процедурних питань пов’язаних зі вступом держави до Організації, 05 жовтня 1995 року Комітет міністрів Ради Європи (з урахуванням Висновку ПАРЄ № 190) виніс на розгляд питання вступу України до Ради Європи. В ході 547 засідання КМРЄ (19 жовтня 1995 року) було завершено процедуру вступу України до цієї Організації.

Верховна Рада України 31 жовтня 1995 р. ухвалила Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи. А 9 листопада 1995 р. відбулась урочиста церемонія, в якій взяла участь делегація України на чолі з Прем’єр-міністром України.

У зв’язку з потребою узгодження всіх формальностей, прийнято Постанову Президії ВРУ від 13 листопада 1995 року №690/95-ПВ «Про першочергові заходи у зв'язку з вступом України до Ради Європи». Постановою, зокрема передбачалось:

-сформувати склад Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи (12 членів делегації та 12 їхніх заступників);

-відкрити Постійне представництво України у Раді Європі, подати пропозиції щодо матеріально-фінансового забезпечення його діяльності, штатного розкладу, персонального складу.

Україна взяла на себе ряд зобов’язань, і прогрес у цьому напрямку визначає спеціальний моніторинговий механізм, який застосовується до країн-членів Ради Європи, що перебувають у процесі реформування національного законодавства відповідно до стандартів Ради Європи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь