«Велика Реставрація»: 3 комунальних заклади Житомирщини отримали субвенції на реставрацію

Дата: 21.10.2021 12:35

20 жовтня бюджетний комітет погодив виплату субвенцій на комунальні об’єкти. Найближчим часом розпочнеться фінансування об’єктів за рахунок бюджету МКІП.

Про це повідомляє Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Серед поданих об’єктів від ОДА (усі з наявною проектно-кошторисною документацією) експертною радою при МКІП було обрано 26.

«Виділення субвенцій для комунальних закладів – крок вперед. Адже «Велика Реставрація» – це про об’єкти по всій Україні. Деякі з культурних пам’яток перебувають саме в комунальній формі власності, але від цього їх цінність ніяк не зменшується. Як і потреба в ремонтно-реставраційних роботах», – сказав Олександр Ткаченко

Програма має розширюватися, і сьогоднішнє погодження бюджетним комітетом розподілу субвенції на місцеві бюджети для реставраційних робіт на пам’ятках місцевого значення є підтримкою цієї довгострокової цілі. Комплексному збереженні української спадщини.

Серед об’єктів Житомирська область отримала субвенцію на такі комунальні заклади:

• Ремонтно-реставраційні роботи меморіального будинку-музею академіка С. П. Корольова.
  • Реставраційно-ремонтні роботи Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені І. Кочерги.
  • Реставраційно-ремонтні роботи Житомирського академічного обласного театру ляльок.

Нагадаємо, що на Житомирщині завдяки програмі Президента «Велике будівництво» збережено пам’ятку архітектури національного значення – Магістрат.

Також на Житомирщині здійснюється ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-21.