Спільна боротьба влади та громади задля збереження лісу
На сьогоднішній день проблема знищення лісів – це питання і національного, і глобального масштабу. Боротьба за збереження зелених легень планети можлива лише при умові активної співпраці влади, лісових господарств та за участі громадськості в цих процесах.
Нещодавно інтернет-мережу сколихнула новина про те, що в селі Омелянівка Чоповицької територіальної громади Коростенського району приватні особи, шляхом підставних товариств з обмеженою відповідальністю, оформили 650 га під землі сільськогосподарського призначення та знищували на цій ділянці дерева, а саме дуби , яким майже сто і більше років.
Окрім цього, слід зазначити, що в цьому лісі також ростуть рослини, живуть тварини та птахи, що занесені до Червоної книги України. Тому збереження цієї природної зони є надзвичайно важливим питанням.
Аби на 600 га землі, з яких мінімум на 350 га росте ліс, не зробили звичайне поле, до влади звернулись представники однієї з місцевих громадських організацій, що опікуються збереженням лісу на рідній Омелянівській землі Чоповицької територіальної громади.
На свій особистий контроль це питання, серед інших представників влади, взяв і голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк.
Очільник Коростенського району особисто вивчив дану проблему, спілкуючись з учасниками громадської організації та спеціалістами Коростенської РДА, які виїжджали на місце події.
Далі Юрій Тарасюк звернувся до керівника Коростенської окружної прокуратури Андрія Мамкути аби він в свою чергу звернувся з клопотанням до суду про накладання арешту на майно. Варто відзначити, що в обґрунтуванні прокурор посилався на те, що об`єкти земельних ділянок є доказом кримінального правопорушення. Метою накладення арешту є збереження речових доказів.
Також Юрій Тарасюк звернувся до начальника Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, полковника поліції Дмитра Гаращенко аби працівники поліції посилили контроль за вказаними ділянками.
Результатом спільної боротьби за збереження лісового масиву, стала ухвала Печерського районного суду міста Києва, де слідчим суддею даного суду клопотання прокурора було задоволено. Чергове судове засідання відбулось 26.10.2021 р. Згідно даної ухвали від 26.10.2021 р. вчиняти будь які дії на даних земельних ділянках заборонено до того часу, поки не завершиться розслідування цієї кримінальної справи.
Підсумовуючи дану інформацію, хочеться сказати, що для збереження й розвитку лісів та зелених насаджень важлива активна самоорганізація громадян та підтримка тих, кому не байдуже, хто також вболіває аби наша земля не перетворилась на пустелю, тих, хто щоденно працює з людьми і для людей.
Наталія Колєнова,
старший інспектор відділу інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Коростенської РДА