Велике будівництво на Житомирщині: Програма Президента вже суттєво покращила можливості системи охорони здоров’я в області, – Віталій Бунечко
24 листопада, голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко разом із головою Житомирської обласної ради Володимиром Федоренком, народними депутатами України та депутатами обласної ради оглянули об’єкти, реалізовані в області завдяки програмі Президента «Велике будівництво», зокрема сучасне приймальне відділення в м. Новограді-Волинському.
«Одним із прикладів розвитку інфраструктури за останні два роки є розбудова й оновлення медичної сфери, яка довгі роки потребувала втручання з боку держави. Переконаний, що президентська програма вже суттєво покращила можливості системи охорони здоров’я на Житомирщини та України в цілому. Зараз вкрай важливо, щоб у кожному куточку області громадяни мали можливість отримувати медичні послуги у просторих та укомплектованих сучасним медобладнанням приймальних відділеннях. Щоб медикам не доводилося везти людину з одного кінця лікарні в інший для обстеження. Наша ціль – рятувати життя, не витрачаючи дорогоцінний час», – наголосив Віталій Бунечко.
У приймальному відділенні лікарні у Новограді-Волинському було зроблено критий під’їзд для швидких, збільшено кількість кімнат для хворих та кімнат, де надаватимуть безпосередньо медичну допомогу. Також для безпеки пацієнтів та зручності лікарів у приймальному відділенні зробили кілька вхідних груп. Окремо вхід для інфікованих та лежачих хворих.
В оновленому відділенні доступний весь комплекс діагностичних процедур: лікарня має комп’ютерний томограф та інше оснащення, яке дозволить проводити оперативне діагностування хворих, а отже – допомогти у швидкому одужанні жителів Новоград-Волинського району.
Окрім огляду оновленого відділення, відвідали так званий медичний довгобуд, що розташований поруч із лікарнею, – розпочате ще у 2012 році незавершене будівництво хірургічного корпусу. Проєкт передбачає розширення площі хірургічних відділень, створення сучасних операційних з усім необхідним високотехнологічним обладнанням.
Як зазначає керівництво закладу, будівництво нових медблоків дасть змогу об’єднати на площах операційного блоку відповідні зали, допоміжні приміщення, які входять до операційного блоку та центральне стерилізаційне відділення.
«Тільки минулого року, завдяки увазі держави, ми змогли зрушити з мертвої точки процес, який тривав би ще з десяток років. Впевнений, що нині необхідно прорахувати наші можливості для завершення будівництва протягом найближчих декількох років. Сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться перетворити цю «коробку» в осередок надання якісних медичних послуг. На сьогодні виконано роботи з перенесення усіх зовнішніх інженерних мереж, зведено каркасну будівлю та виконано роботи зі спорудження підстанції», – повідомив Віталій Бунечко.
Голова Житомирської ОДА також додав, що пріоритетом у роботі й надалі залишиться будівництво нових, реконструкція та капітальний ремонт вже працюючих лікувальних закладів та інших об’єктів соціальної сфери для того, щоб жителі області мали можливість отримувати якісні медичні послуги у нових та сучасно обладнаних приміщеннях.
Нагадаємо, що Віталій Бунечко та Олексій Чернишов оглянули хід реконструкції обласного онкодиспансеру.