Поліція Житомирщини встановлює причетних до шахрайств та закликає громадян не довіряти незнайомцям

Дата: 11.05.2022 10:51

На жаль, жителі області продовжують потрапляти у неприємності, повіривши у неправдиві повідомлення невідомим і переказуючи власні кошти.

Останніми днями полісяни втратили понад 230 тисяч гривень, сподіваючись придбати автомобілі або ж намагаючись «захистити» банківські рахунки. Нині триває встановлення причетних до шахрайств.

8 травня до Житомирського райуправління поліції звернувся 24-річний місцевий житель із повідомленням про ошуканство під приводом продажу автомобіля. Заявник розповів, що знайшов на одному із сайтів оголошень інформацію про можливість придбання та доставлення автомобіля з-за кордону. Для цього необхідно було внести значну суму передоплати, втім чоловік на це погодився та переказав на чужий рахунок понад 100 тисяч гривень. Наступного дня «продавець» перестав виходити на зв’язок і заявник зрозумів, що його ошукали.

У схожу ситуацію потрапив і 34-річний бердичівлянин. Кілька днів тому  чоловік знайшов оголошення про продаж автомобіля у соціальній мережі та переказав невідомому майже 14 тисяч гривень завдатку. Втім автомобіля, як і продавця, він так і не побачив.

9 травня до поліції звернулись двоє житомирян, які повірили у вже відому схему ошуканців щодо «захисту банківського рахунку». До них зателефонували невідомі, які назвалися працівниками служби безпеки фінансових установ та переконали провести низку дій онлайн та надати певну конфіденційну інформацію. У результаті 58-річна жінка втратила зі свого рахунку 110 тисяч гривень, а 52-річний чоловік – понад 3 тисячі гривень.

Нині у рамках розпочатих кримінальних проваджень за ст. 190 (Шахрайство) ККУ поліцейські встановлюють причетних до правопорушень та водночас закликають жителів області не довіряти незнайомцям, які пропонують вчинити «вигідні» покупки, «захистити» банківський рахунок чи розблокувати картки, отримати кошти, на які ви не очікуєте, тощо.

Запам’ятайте:

- конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо, особливо в телефонному режимі. Цю інформацію маєте знати тільки ви.

- працівники банків або інші особи не можуть просити вас вчинити якісь грошові перекази нібито для захисту ваших же коштів, перевірки «дійсності» рахунків тощо;

- уважно читайте повідомлення, що надходять на ваш мобільний, звертайте увагу, чи це дійсно номер банківського сервісу та які саме операції проводяться з вашими коштами. За найменших підозр – телефонуйте на гарячу лінію банку та заблокуйте картку;

- здійснюючи онлайн-оплату, переконайтесь, що знаходитесь на захищеному сайті саме тієї фінансової установи, яка надає послуги. Не переходьте за невідомими посиланнями, наданими вам незнайомцями, для здійснення оплати;

- уважно вивчайте пропозиції з продажу вартісного майна. Зауважте, що надто приваблива ціна або незвичні чи нелегальні умови придбання можуть свідчити про шахрайську схему;

- намагайтеся не сплачувати наперед за товар, придбаний за допомогою мережі Інтернет. Скористайтеся послугами післяплати, або так званої «захищеної оплати», які пропонують транспортні компанії, торгівельні інтернет-майданчики та фінансові установи;

- фінансові угоди укладайте у письмовому вигляді, за можливості, проконсультувавшись з фахівцями.

Будьте уважними та розсудливими, не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом! Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

© Головне управління Національної поліції в Житомирській області: https://zt.npu.gov.ua/news/policziya-zasterigaje/policziya-zhitomirshhini-vstanovlyuje-prichetnix-do-shaxrajstv-ta-zaklikaje-gromadyan-ne-doviryati-neznajomczyam/