На Житомирщину буде доставлено понад 700 курсів протиковідного препарату «Молнупіравір»

Дата: 20.05.2022 16:56

50 тис. курсів протиковідного препарату «Молнупіравір», закуплені за кошти держбюджету, передані міжнародною організацією «Crown Agents» для постачання в Україну. Решта – 110 тис. курсів – надійде у країну до кінця травня.

«Попри війну, ми повинні піклуватися і про хворих на ковід. Тому вдячні компанії «Crown Agents» за співпрацю та оперативне забезпечення ліками. Перша поставка препарату вже розподілена по регіонах та почне доставлятися до закладів охорони здоров’я найближчим часом», – відзначив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Наразі на Житомирщину буде доставлено 721 курсів препарату.

«Молнупіравір» — це препарат прямої дії. Він блокує фермент, потрібний вірусу, щоб відтворити генетичний код, і так запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. У світі ці ліки використовують для пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику, як-от:

• надмірна вага,

• вік понад 60 років,

• цукровий діабет,

• хвороби серця.

В Україні препарат також використовуватимуть для лікування насамперед пацієнтів із груп ризику.