Логотип Diia Державний Герб України

Заробляли на бронежилетах, ставлячи життя захисників під загрозу: житомирські правоохоронці викрили схему шахрайства

Дата: 01.08.2022 17:29

Поліцейські відділу поліції №1 Житомирського РУП та Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ спільно із співробітниками УСБУ під процесуальним керівництвом окружної прокуратури викрили схему підпільного виготовлення бронежилетів.

29 липня слідчі відділу поліції №1 Житомирського райуправління провели низку обшуків на території Житомирської та Київської областей. У результаті вилучено кілька десятків бронеплит та чохлів для них, 5 одиниць зброї (у тому числі рушниці та пістолети), боєприпаси, мобільні телефони, документи, наркотичні засоби та інше.

Попередньо встановлено, що 48-річний житель Житомирського району під приводом намірів безкоштовного виготовлення бронежилетів 4 та 5 класу для потреб військовослужбовців Збройних сил України та тероборонівців отримував захисні плити. Їх та кошти йому передавали приватні підприємці району як благодійну допомогу.

Надалі отримане використовувалось для підпільного виготовлення бронежилетів, які продавались через соціальні мережі за ціною у межах 260-270 доларів США. При цьому власники товару завідомо знали, що вони не відповідають заявленому 4 та 5 класу захисту.

Таким чином, організатор та інші учасники, які нині встановлюються, своїми цинічними діями, окрім особистого збагачення на воєнних потребах, ще й ставили під ризик життя захисників України.

Наразі досудове розслідування проводиться за попередньою кваліфікацією ч. 3 ст. 190 (#Шахрайство), ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку #гуманітарної допомоги, #благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають. Санкція статей передбачає відповідальність у вигляді ув’язнення на термін до 8 років.

Також за результатами слідчих дій відкриті кримінальні провадження за ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) ККУ.