Дунайська транснаціональна програма

Дата: 10.11.2022 13:01

Інформуємо про оголошення першого конкурсного відбору проектів для фінансування в межах Дунайської транснаціональної програми на 2021-2027 роки у рамках реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону. До участі будуть запрошені потенційні заявники з 14 країн-учасниць Стратегії ЄС для Дунайського регіону, зокрема України.

Зазначимо, що завдяки спільному рішенню наших партнерів за Програмою, цьогоріч участь у відборі зможуть взяти представники з усіх регіонів України. Тож подавати проєкти на конкурс зможуть місцеві та центральні органи влади, міжнародні та неприбуткові організації тощо.

Відбір проектів проводитиметься Керівним органом/Спільним секретаріатом Програми (Угорщина) та буде затверджувати Моніторинговий комітет.

Загальний обсяг фінансування для представників всіх 14 країн-учасниць Стратегії  в рамках конкурсного відбору складає 91,8 млн євро.

Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування витрачених коштів на заходи в рамках реалізації проєктів. Таким чином, переможці конкурсу матимуть змогу отримати відшкодування на реалізацію відібраних проєктів за рахунок коштів Програми у розмірі 80 %.

Подання заявок на конкурс відкрито за такими напрямами:

1.1 «Інноваційний потенціал та впровадження передових технологій»;

2.2 «Розвиток навичок смарт спеціалізації, промислового переходу та підприємництва»;

2.1 «Сприяння відновлюваній енергетиці»;

2.2 «Адаптація до змін клімату в Дунайському регіоні та боротьба зі стихійними лихами на транснаціональному рівні»;

2.3 «Транснаціональне управління водними ресурсами та осадовими відкладеннями в басейні річки Дунай»;

2.4 «Захист і збереження біорізноманіття в екологічних коридорах і еко-регіонах транснаціонального значення в Дунайському регіоні»;

3.1  «Доступні, інклюзивні та ефективні ринки праці»;

3.2 «Доступні та інклюзивні якісні послуги в освіті, навчанні та підвищення кваліфікації»;

3.3 «Підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальній інтеграції та соціальних інноваціях»;

4.2 «Збільшення інституційного потенціалу для територіального та макрорегіонального управління».

Прийом заявок триватиме до 18 листопада 2022 року.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/BVGmjnS  .

Україна долучилась до реалізації Дунайської програми у 2017 році. Програма є одним із фінансових інструментів ЄС та пропонує країнам-учасницям фінансову підтримку для реалізації транснаціональних проєктів, спрямованих на розвиток людського капіталу та інноваційного потенціалу в Дунайському регіоні.

Особливість Програми в тому, що вона створює платформу для співпраці в стратегічних напрямах між усіма країнами-учасниками Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Просимо розглянути дану пропозицію та у разі зацікавленості поінформувати районну адміністрацію на електронну адресу apr@krstrda.zht.gov.ua до 17 листопада 2022 року.

Начальник відділу агропромислового розвитку,

екології та економічної політики