Грошове забезпечення та додаткову винагороду отримають всі Захисники, які були звільнені з полону

Дата: 27.12.2022 12:32

Міністр оборони України Олексій Резніков доручив кадровим органам ЗС України провести усі необхідні виплати Захисникам, звільненим з полону, з метою забезпечення їх належного соціального захисту.

📍 Військовослужбовцям Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, які після визволення із полону (після інтернування) або звільнення із заручників направлені до резервних військових частин, з дня визволення із полону (після інтернування) або дня звільнення із заручників до дня вступу до виконання обов'язків за новими штатними посадами або дня звільнення із Збройних Сил України (Державної спеціальної служби транспорту) зберігатиметься виплата щомісячного грошового забезпечення у розмірах за останніми займаними ними посадами, крім випадків, коли порядок виплати грошового забезпечення зазначеним військовослужбовцям здійснюється згідно вимог розділу ХХІХ Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260.

📍 Якщо військовослужбовці до дня визволення із полону (після інтернування) або дня звільнення із заручників перебували у розпорядженні посадових осіб їм в п'ятиденний термін буде здійснено розрахунки із належних їм видів грошового забезпечення (у т.ч. додаткової винагороди, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168, із розрахунку 100 000 гривень) до дня визволення із полону (після інтернування) або дня звільнення із заручників включно та пересилка їхніх грошових атестатів до резервних військових частин, в списках яких вони перебувають.

Виплати таким військовослужбовцям належних їм видів грошового забезпечення до дня визволення із полону (після інтернування) або дня звільнення із заручників буде здійснено з урахуванням вимог окремого доручення Міністра оборони України.