Кабмін ухвалив постанову про новий порядок військового обліку

Дата: 04.01.2023 09:53

Важливі моменти:

▪️Звірка даних на призовників може проводитись шляхом обходу дворів, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова);

▪️Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через "Дію", при декларації місця проживання (порядок та механізм має розробити Міноборони).

▪️Також у постанові прописано взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних та іншими державними базами даних. Тобто свіжі дані про призовника автоматично стікатимуться до військових.

▪️Приймати на роботу або навчання військовозобов'язаного зможуть лише після пред'явлення ним актуального військового квитка (у тому числі через "Дію"), або ж постановки на військовий облік.

▪️Жінки-лікарі або фармацевти, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026 року.

▪️На керівників підприємств поклали обов'язок сповіщати працівників про призов і доводити наказ про це їм під підпис.

▪️Дипломатичні відомства будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. І "сприяти" їхньому поверненню в Україну під час мобілізації, у воєнний час та особливий період.

▪️ Усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.