Для українців працює програма «Доступні ліки», завдяки якій вони можуть отримувати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою. ІНФОГРАФІКА

Дата: 09.01.2023 16:49

Рецепт може бути паперовим або електронним. У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт. Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ****-****-****-****. Код підтвердження: ****» — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом.

Ті, хто не мають телефона або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної пам’ятки.

У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар може виписати паперовий рецепт.

Паперовий рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки» виписується на формі рецептурного бланка №1.

Він містить інформацію про медичний заклад, лікаря та пацієнта, завіряється підписом лікаря та печаткою.

У рецепті лікар має зазначити, чи препарат повністю безоплатний для пацієнта, чи з доплатою.

Сам лікарський засіб виписується за міжнародною непатентованою назвою (МНН), не більше трьох найменувань на один рецепт.

Наразі лікар може виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки» на місяць.

Більше дізнатись про те, як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану, можна за посиланням (https://bit.ly/3DbuHvW).