Вбережіться від отруєння чадним газом

Дата: 13.01.2023 17:24

Чадний газ абсолютно невідчутний для людини, але впливає на організм навіть у невеликій концентрації та може призвести до смерті. Він утворюється в процесі горіння та не має запаху, смаку або кольору. Саме тому для його ідентифікації необхідний спеціальний прилад — детектор чадного газу.

🔹 Щоби вчасно зреагувати у випадку отруєння чадним газом, запамʼятайте основні симптоми:
✔️ головний біль;
✔️ нудота;
✔️ прискорене дихання;
✔️ слабкість;
✔️ відчуття втоми і запаморочення.

🔹 Основними джерелами чадного газу стають пічки, що мають тріщини, та генератори, розташовані на балконах або біля вікон та дверей. Нагадуємо, що генератори мають стояти тільки надворі не менш як 6 метрів від дверей та вікон.

🔹 Перші дії при отруєнні чадним газом:
✔️ Забезпечте доступ до свіжого повітря! Якщо погано комусь поруч – винесіть потерпілого на свіже повітря, надайте першу домедичну допомогу та викличте 103. Підкладіть під голову подушку, розстебніть комір і пояс.
✔️ Відкрийте вікна у приміщенні та викличте аварійну газову службу за номером 104.
✔️ Вимкніть всі прилади, які можуть генерувати чадний газ.