В Україні на законодавчому рівні заборонять одноразові пластикові вироби

Дата: 02.02.2023 13:39

Екологічний комітет Верховної Ради рекомендував до першого читання законопроект про заборону одноразових пластикових виробів. Міндовкілля брало активну участь у розробці та подальшому доопрацюванні цього документа.

Проєкт закону, зокрема, передбачає:

• заборону на обіг та розповсюдження одноразових пластикових виробів, таких як ватні палички, соломинки, одноразовий посуд тощо;
  • інструменти стимулювання споживачів переходити на багаторазові альтернативи;
  • підтримку для підприємств, які переорієнтовуватимуть діяльність на виробництво екологічних багаторазових альтернатив.

У пояснювальній записці до законопроєкту депутати зазначають: “Особливе занепокоєння викликає вплив одноразового пластику, який використовується повторно. При багаторазовому використанні одноразового посуду виділяються отруйні канцерогенні речовини, що впливають на респіраторні, репродуктивні та нервові функції людини”.