Як підготуватися до надзвичайної ситуації

Дата: 12.02.2023 17:09

📝 Складіть список
Почніть зі складання плану і запису всіх необхідних речей, які можуть знадобитися вам у разі надзвичайної ситуації. Продумайте варіанти евакуації та дії у разі електрики, водопостачання та опалення. Обговоріть та визначте місце зустрічі з близькими у разі відсутності зв'язку.

👜 Наповніть аварійну валізу
💊 Дві аптечки - одна для екстрених випадків (наприклад, травми), інша для щоденного використання (біль, отруєння, алергія, застуда, хронічні захворювання);
🧥Теплий одяг та постіль;
🪥Засоби гігієни;
💧Їжа та вода щонайменше на два дні, таблетки для очищення води;
🪪 Паспорт і важливі документи, банківські картки;
☎️ Телефон, що довго тримає заряд;
🔋Павербанк, батарейки, невеличкий радіоприймач, ліхтарик;
 🛠 Мультитул, сірники, мішки для сміття;
🪡 Нитки з голкою.

📳 Зв'язок
У разі перебоїв зі зв'язком спробуйте підключитися до мережі іншого оператора, запишіть важливі номери телефонів, встановіть офлайн-додатки, придбайте портативну рацію та дізнайтеся про найближчі заклади, де є зв'язок. Домовтеся з рідними про місце та час зустрічі.

⚠️ Знайдіть укриття
Заздалегідь знайдіть найближчі укриття й у разі повітряної тривоги негайно йдіть до них.

👦 Діти
Підготуйте для дитини бірку із загальною інформацією та контактами батьків, а також зберіть міні-валізу з водою, їжею тривалого зберігання та теплим одягом. Розкажіть, як діяти у випадку відсутності зв'язку і що робити під час повітряної тривоги.

📌 Дотримуючись цих порад, ви зможете підготувати вас і вашу сім'ю до найгіршого сценарію. Не забувайте переглядати свій план дій на випадок надзвичайних ситуацій, щоб бути готовими до будь-якого сценарію.