Кредитна програма для експортерів через Експортно-кредитне агентство (ЕКА)

Дата: 15.02.2023 16:06

Програма доступного фінансування для експортерів під час війни «Кредити на виконання зовнішньоекономічних договорів за спрощеною процедурою» допоможе українським виробникам вийти на нові ринки й стати конкурентними.

Експортер, який потребує фінансування на виконання зовнішньоекономічного договору, звертається до банку за позикою та надає відповідний пакет документів.

Якщо банк ухвалює рішення видати кредит, ЕКА автоматично страхує позику.

Максимальна сума позики за програмою:

• Максимальний ліміт заборгованості на одного позичальника встановлюють індивідуально для кожного банку, але не може бути більше 20 000 000 гривень (в еквіваленті).
  • Ліміт заборгованості позичальника не перевищує 85% суми ЗЕД, на виконання якого надається експортні (-й) кредити.

Термін кредиту до 12 місяців (1 року).

Тип кредиту

Відновлювальна кредитна лінія, невідновлювальна кредитна лінія, стандартний кредит.

Валюта кредиту

USD, EUR, UAH.

Джерела погашення кредиту:

• Основне – виручка за ЗЕД, що фінансується у рамках програми.
  • Додаткове – виручка від фінансово-господарської діяльності.

Позичальник має відповідати таким вимогам:

• Повинен бути українським експортером;
  • Термін реєстрації як суб’єкта господарювання перевищує 12 місяців;
  • Має досвід зовнішньоекономічної діяльності (наявні надходження валютної виручки за останні 12 місяців);
  • Клас відповідно до вимог Постанови НБУ № 351: позичальника-юридичної особи – не гірший, ніж «6», позичальника-фізичної особи підприємця – не гірший, ніж «2»;
  • Допустимою є приналежність позичальника до групи пов’язаних осіб, осіб під спільним контролем, клас групи під спільним контролем – не гірше, ніж «6», за умови дотримання всіх інших вимог;
  • Протермінована заборгованість позичальника та членів ГПК перед банком-страхувальником за наявними зобов'язаннями протягом останніх 12 місяців понад 30 днів має бути відсутня;
  • Відсутня інформація щодо порушенням позичальником законодавства або умов отримання державної підтримки.

Важливо!

Кредит зі спрощеними вимогами до застави за спрощеною процедурою може бути виданий виключно на виконання зовнішньоекономічних торгових операцій.

Програму можна комбінувати з іншими кредитними продуктами банку, а також іншими програмами, зокрема з іншими портфельними гарантійними інструментами (наприклад, гарантії Фонду розвитку підприємництва) та програмою «Доступні кредити під 5-7-9%».

Мають Угоди портфельного страхування з Експортно-кредитним агентством України АТ «Ощадбанк», АБ «УКРГАЗБАНК» та АТ «Укрексімбанк». Перелік банків згодом розширюватиметься.

Детальна інформація за посиланням: https://www.eca.gov.ua