Дата: 02.03.2023 09:50

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) за підтримки партнерів створила електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України від війни з росією https://damagedagro.in.ua.

Війна поставила під загрозу, зокрема продовольчу безпеку світу. Російські війська цілеспрямовано мінують поля, викрадають та підривають сільськогосподарську техніку, знищують об’єкти аграрної інфраструктури.

Оцінка завданих збитків – це важливий етап в подальшій відбудові аграрного потенціалу нашої держави.

Ціль платформи – фіксація та документація завданих збитків та шкоди для опрацювання органами державної влади та подальшого відшкодування та компенсацій.

Серед видів майна, які можна фіксувати як зруйновані, викрадені чи пошкоджені:

земельні ділянки

інфраструктурні об’єкти

сільськогосподарська техніка

вантажні та легкові автомобілі

запаси ресурсів

обладнання та устаткування

продукція тваринництва та рослинництва

«Місія платформи – це консолідація даних та їх опрацювання. Важливо розуміти, в яких регіонах, які саме збитки були завдані. Саме тому УКАБ за сприяння президії створив спеціалізовану платформу саме для аграрного сектору», – розповів Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Електронна платформа для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України від війни з росією реалізована за підтримки: МХП, Агро-Регіон, Agricom Group, Gals Agro та AMAZONE.