Видатна поетеса Ліна Костенко святкує 93-й день народження

Дата: 19.03.2023 16:17

Сьогодні, 19 березня свій день народження святкує видатна українська поетеса, письменниця та громадська діячка Ліна Костенко. Їй виповнилося 93 роки.

"У кожної нації свої хвороби. У Росії - невиліковна", - зазначала Костенко.

У її творчому доробку чимало прекрасних віршів про кохання, Україну, війну.

Ліна Костенко - живий класик української літератури, поетеса-шістдесятниця, почесний професор "Києво-Могилянської академії" та один із регулярних лідерів різних рейтингів найвідоміших людей країни.

Поетеса народилася 19 березня 1930 року в Київській області. Першу поетичну збірку "Проміння землі" видала в 1957 році. З 1961 до 1977 року принципово не друкувалася. Серед її найвідоміших творів - "Берестечко", "Маруся Чурай", збірки поезій "Вітрила", "Проміння землі", "Сад нетанучих скульптур", прозовий роман "Записки українського самашедшого".

Сьогодні відомі українці радо вітають Ліну Василівну із Днем народження.

"Сьогодні день народження легенди української поезії Ліни Костенко. Іноді гіркі, але влучні слова поетеси описують біль і водночас силу українців. Дякуємо за ваш внесок в українську культуру і за незламну шляхетність!", - зазначив президент України Володимир Зеленський.

Джерело: https://censor.net/ua/n3406708