Обережно – міни!

Дата: 04.04.2023 16:34

Унаслідок широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну майже половина території нашої держави потенційно була забруднена мінами й вибухонебезпечними предметами. Вже зараз на них підірвалися, загинули й дістали поранення сотні цивільних та дітей.  За таких умов кожен українець має ґрунтовно знати й неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки в умовах наявності мін та вибухонебезпечних предметів (ВНП).

Здобути ці життєво необхідні знання можуть усі охочі. Для цього слід пройти курс «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів», доступний на платформі онлайн-освіти Prometheus. Створили цей освітній продукт висококваліфіковані фахівці з Громадської організації «Асоціація саперів України» за підтримки Державного департаменту США через Посольство США в Україні та сприяння Міністерства освіти та науки України.

Особливо актуальним цей курс є для тих, хто прагне та планує повернутися до нещодавно звільнених нашими захисниками міст та сіл України. Звичайно, цивільних до деокупованих населених пунктів пускатимуть далеко не відразу. Перед тим, як їм дозволять повернутися, територію ретельно обстежать і розмінують військові сапери й піротехнічні розрахунки ДСНС. Однак навіть після цього в жодному разі не можна втрачати пильності і слід ретельно дотримуватись правил безпечної поведінки в умовах наявності мін та ВНП.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою:

1.Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ;

2.Не підходити до предмету, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;

3.Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

4.Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

5. Дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Інформаційний  матеріал  підготовлений  працівниками Коростенських  територіальних курсів  цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;

відділом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами районної військової адміністрації.